Що таке органічна косметика?
Своїй назві органічна косметика зобов'язана… Аристотелю. Саме він уперше поділив природний світ на живий і неживий, або на два царства: мінералів та органіки. При цьому органічним було визнано те, що має відношення до тварин і рослин. Тому органічна косметика, строго кажучи, не є синонімом натуральній або мінеральної косметиці. Вона робить ставку саме на рослинне походження компонентів, хоча, зрозуміло, мінерали (такі, як каолін, слюда тощо) можуть входити до складу.
Наскільки ефективна органічна косметика?
Рослинний світ досить багатий для того, щоб запропонувати все необхідне для поліпшення стану шкіри і підтримки її молодості і краси. Успішний розвиток компаній-виробників органічної косметики забезпечує їх інвестиції в дослідження, і вчені відкривають все нові корисні властивості як екзотичних, так і давно відомих трав, дерев, суцвіть, плодів. Знаходить своє відображення і косметичний досвід народів світу — наприклад, сьогодні будь-яка європейська леді знає про чудодійні властивості масла ши або арганового горіха, які століттями використовувалися в Африці і на Близькому Сході.
Таким чином, ефективність компонентів органічної косметики в більшості випадків перевірена часом. Однак це не перетворює її в панацею: не можна стверджувати, що органічна косметика в цілому більш дієва, ніж традиційна. Її перевага в іншому — органічна косметика пропонує «чесний» догляд за собою, привабливий не завдяки спокусливому аромату і стильній баночці або флакончику, а через певний склад, походження кожного з інгредієнтів якого не є лабораторною загадкою.
Крім того, важливо не забувати, що органічна косметика теж може бути алергенною. Так що питання її застосування залишається індивідуальним.
Як змусити стежити за своєю зовнішністю?
Як відрізнити органічну косметику?
Для того, щоб визначити, що за засіб перед вами, не дайте барвистій упаковці вас обдурити, читайте склад. Виробники органічної косметики розписують його гранично докладно. Там не повинно бути:
— Консервантів-парабенів
— Синтетичних парфумерних і фарбувальних добавок
— Парафіну, мінерального масла і їх дериватів
— PEG (штучних емульгаторів або тензідів)
— Формальдегіду
— Алюмінію та ртуті
— Сульфатів натрію
— Пропіленгліколю |