Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту

Наше опитування
Яка Ваша улюблена їжа?
Всього відповідей: 14

Статистика

Всього онлайн 1
Гості: 1
Користувачів 0

Скелі, чи давні релігійні центри Прикарпаття (сторінка в стані розробки, звиняйте)





Хороших людей більше,
але погані краще організовані!

Бубнище Скельно-печерний комплекс Скелі Довбуша (в урочищi Бубнище)— унікальна пам’ятка історії та природи післяльодовикового періоду. Розташована поблизу села Бубнища  49°03′06″ пн. ш. 23°40′44″ сх. д. (G)

Геологічна пам’ятка природи «Скелі Довбуша» — природна фортеця періоду X століття — лежить на висоті 668 м над рівнем моря. Це скелясті виступи пісковиків заввишки до 80 м, що утворились більше 70 млн. років тому на дні моря. Кам’яний лабіринт шириною 200 м тягнеться зі сходу на захід майже на 1 км, над ним — буковий та смерековий ліси. У X-XII ст. до н.е тут існувало язичницьке святилище — палеообсерваторія. За переказами, у XVII—XVIII століттях тут таборували опришки, які використовували печери під сховище.

Унікальний скельний комплекс названий на честь легендарного опришка Олекси Довбуша. Це неповторне за своїми формами і розташуванням нагромадження гігантських скель, каменів, що нагадують дивовижні істоти, покраяне глибокими, завжди темними ущелинами, ямами, потаємними ходами та стежками.

Вивчивши вибиті в каменях печери, зруби, пази, східці, вчені дійшли висновку, що скелі використовувалися людьми, які жили тут у Х столітті, під помешкання та в якості фортеці. Печерні приміщення мають чіткі геометричні форми, правильні пропорції, рівні поверхні вертикальних стін, досить точну прямокутність, чисту обробку стелі.

Залишки 80 % слідів забудови дозволить відтворити комплекс у найбільш вірогідному вигляді — створити єдиний комплекс дерев‘яних наскельних укріплень, який, безумовно, вразить і захопить уяву туристів та екскурсантів, додасть привабливості унікальному природному явищу.

Декілька науковців та істориків схильні вважати ці скелі давнім релігійним храмом що дотепер випромінює енергію - треба лише її вміло використовувати. Дивним є лінія розташування скельних комплексів - Тустань (Урич) - Бубнище - скеля Довбуша в Яремчі - Писаний камінь (Верховина) - Сокільський хребет (Косів) - Скеля Жаба в с. Снідавка. Дивина і бажання незвіданого і містичного тягне писати і вивчати. Шукати скарби Довбуша, правди і доброї енергії, з якої жили люди минулого, ше як не було матеріальних благ.

п.с. Виділені слова іншим кольором чи жирним - окремі сторінки, які будуть наповнені згодом.


Тустань с.Урич.
Ту́стань — давньоруський наскельний оборонний комплекс, митниця та місто-фортеця, залишки якого розташовані в Карпатських горах (Східних Бескидах), в Сколівському районі Львівської області, поблизу с. Урич, біля м. Борислава та містечка Східниця. Сучасний Державний історико-культурний заповідник «Тустань» у Підгородцівському лісництві. 49°10′55″ пн. ш. 23°24′20″ сх. д. (G)

У мезозої та палеоґеновому періоді кайнозою, за часів існування прадавнього (велетенського) океану Тетіс, тут нагромадилися потужні товщі намулу. Близько 25 мільйонів років тому, в неоґеновий період кайнозою, разом з утворенням нинішніх Карпат, були вже сформовані і камені-пісковики, деякі з них у процесі гороутворення піднялись на поверхню землі. В геологічній науці вони відомі як «Ямненські» (назва походить від с. Ямна). До комплексу урицьких пісковиків входять: Камінь, Гострий Камінь, Мала Скеля, Жолоб (Орел).

Урицькі скелі підносяться над долиною на 83 метрів. Це своєрідний острів, нижня частина якого вкрита гумусом. Цей гумус складається з шарів, наповнених унікальними археологічними пам'ятками. Від IX до XIII століття ці скелі активно забудовували. А відтак там виявили багато археологічних знахідок.

На скельній групі Камінь і нині збереглися виявлені під час досліджень у 1971—1978 рр., близько 4 000 пазів і врубів, зроблених у скелі. У 1972 р. Роман Багрій знайшов на території дитинця бронзову булаву, а згодом і бронзовий складний хрест, у якому носили святі мощі. Знаходили там і чоловічі персні, бойові сокири, а на дні кам'яної цистерни для води — горщик IX століття. На північному боці великого крила урицьких скель археологи виявили кілограми наконечників стріл для луків та арбалетів. Крім того, залишились рештки штучного муру, склепіння, печери, сходи, підскельні коридори, криничка і дві цистерни для води. На їхній основі здійснено графічну реконструкцію унікального наскельного давньоруського 5-поверхового оборонного та митного пункту міста-фортеції Тустань ІХ—ХІІІ ст. Висотна структура наскельної забудови, наземні оборонні стіни висотою 15 метрів, п'ятиповерховий житловий комплекс XIII ст. з висотою поверхів 3,5—4 метри, складна система водозабезпечення (криниця, довбана в скелі, та дві цистерни) свідчать про високий рівень давньоруської будівельної техніки. З 1979 р. урицькі скелі досліджував археолог Микола Бандрівський, науковий співробітник Інституту українознавства НАН України ім. І. Крип'якевича.

Уперше в історії вивчення дерев'яного зодчества домонгольського часу на підставі натурних обмірів пазів та врубів встановлено не тільки кількість поверхів, а й висоту кожного зокрема. Збережені на скелях сліди є достатнім матеріалом для однозначної наукової реконструкції кожного з цих будівельних періодів (обміри та наукову реконструкцію здійснив багаторічний дослідник Тустані Михайло Рожко). Зараз на скелях відбуваються різного роду історичні фестивалі та "історичні битви"

Білий Камінь с.Дора.




г. Пірс - Дора - 961,5м. (в народі просто Білий Камінь) знаходиться на північ від селища Дора, що між Делятином і Яремче. До скелі від залізничної станції приблизно три кілометри. Це вулканічні каміння, що тянуться хребтом і височіють посеред хвойного лісу. Сюди проходить маршрут на більш відому гору - г. Синєчка, також на нафтопромисли, с. Пасічна, с. Зелена Надвірнянського району. Зі скель видно Хом"як, Синяк, Явірник, Рокиту. Щоб побачити цю всю красу, вистачає одного дня, скориставшись або потягом, або автобусним трпнспортом.
29 метрова скеля - місце паломництва скелелазів (тут вони переважно тренуються) та багатьох туристів, включно з "матрацниками", судячи з великої кількості шкла та неприбраного сміття.

Білий Камінь з південної сторони прямовисний, якраз з цієї сторони і займаються скелелазінням, а з протилежної (північної)  можуть спробувати  сили любителі, і залізти на камінь без спорядження, але це дуже небезпечно.






















Обговорити даний матеріал можна і треба на форумі. Знайди свій скарб Довбуша


1  2  3
  ЕкоІнфо   Головна   Реєстрація   Вхід  
Форма входу

Пошук

Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Реклама

Друзі сайту


Copyright MyCorp © 2024