Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту

Категорії розділу
Мои статьи [19]

Наше опитування
Яка Ваша улюблена їжа?
Всього відповідей: 14

Статистика

Всього онлайн 1
Гості: 1
Користувачів 0

Головна » Статті » Мои статьи

Упавші зорі
       Раніше, коли люди були менш освіченими в природничих науках, дорогоцінні камені були огорнуті таємничістю, несучи в собі щось неземне. Тому вони майже завжди виконували роль амулетів і талісманів. Розуміється, і зараз при придбанні дорогоцінностей переважну роль мають певні камені.
       Дорогоцінні і напівдорогоцінні камені як і колись служать лікувальними засобами при хворобах і недугах. В релігіях світу дорогоцінні камені (каміння ©) також займають важливе місце: на тиарі і митрі Папи Римського, на іконах в храмах, на подирі (нагрудному знаку) верховного священика іудеїв, на предметах культу.
В якості капіталовкладень із всіх дорогоцінних каменів розумно використовувати тільки бриліанти. Вони підтвердили незалежну стабільність своєї цінності.
        Світ каменів дуже широкий і людині, яка захотіла придбати таку красиву річ, неважко розгубитися при виборі, або що ще гірше - бути обдуреній підробкою. Про який дорогоцінний чи камінь-самоцвіт вам розповісти?
Більшість дорогоцінних каменів – це мінерали (наприклад, алмаз), рідше мінеральні агрегати (як ляпіс-лазур) або гірські породи (як мармуровий онікс), чи органічні речовини (янтар). Тепер додались ще синтетичні матеріали (іттрій-алюміневий гранат – ІАГ). Не існує чіткого обмеження від вугілля, кісток, скла чи металу. Представники цих груп часто використовуються як дорогоцінні чи напівдорогоцінні камені. Як приклад можна навести гагат (бітумне вугілля), слонову кістку (бивні слона, а також зуби інших великих тварин), молдавіт (скловидний похідний продукт при падінні метеориту) і більш чи менш крупні золоті самородки. Але всі перераховані матеріали мають дещо спільне: це щось особливе, красиве, яке їх виділяє. У деяких каменів це колір, гра барв чи блиск, у інших це висока твердість чи цікаве вкраплення. Розуміється, при визначенні каменя як дорогоцінного роль грає і його рідкість.
         Існує декілька сотень (!) самостійних видів дорогоцінних каменів, а різновидностей приблизно вдвоє більше. Постійно відкривають нові чи знаходять види відомих мінералів. Древні назви дорогоцінних каменів походять зі сходу, з грецького і латині. Це важливе питання, бо в минулому зовсім різні камені одного кольору часто отримували одинакові назви і зараз вводять в оману. Перші назви пов’язані як з зовнішніми ознаками каменів (колір, родовище), так і з таємними силами, які ніби знаходяться в камені. Багато німецьких назв прийшли із лексикону середньовічних гірників.
        Мінерали можуть виникати зовсім різними способами. Деякі кристалізуються із вогняно-рідких сплавів і газів в надрах Землі чи із лави вулканічного походження. Інші виділяються із водяних розчинів чи ростуть з участю організмів. Ще нові мінерали утворюються шляхом перекристалізації уже утворених під дією високих температур і тисків в глибинах земної кори.
Більшість кристалів малі, навіть мікроскопічні, хоча існують і велетенські екземпляри. Майже всі мінерали утворюють певні кристалічні форми і обмежені (в ідеалі) гладкими поверхнями – гранями. В природі формуються непропорційно, зростаються чи проростають.
        Певні знання про найважливіші властивості дорогоцінних і напівдорогоцінних каменів дуже важливі як для колекціонерів так і для тих, хто їх носить.

Подав Геолог
Категорія: Мои статьи | Додав: eko (31.01.2008)
Переглядів: 1015 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
  ЕкоІнфо   Головна   Реєстрація   Вхід  
Форма входу

Пошук

Друзі сайту


Copyright MyCorp © 2024